PODCAST

Inwestomat - oszczędzanie, inwestowanie, gospodarka

Mateusz Samołyk

Szukasz źródła informacji o oszczędzaniu i inwestowaniu tworzonego prostym językiem? Podcast Inwestomat to nagrania, w których staram się wprowadzić Cię w świat świadomego zarządzania swoimi finansami w sposób ciekawy, konkretny oraz bezbolesny. Sam od kilku lat dążę do osiągnięcia wolności finansowej poprzez pracę na etacie i spokojne inwestowanie po godzinach, którego chciałbym Cię w tym podcaście nauczyć. /Mateusz Samołyk, Inwestomat.eu Link do bloga: https://inwestomat.eu/ Polub mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/ Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomat
[#104] Jak bogaci są Polacy na tle innych narodów? Zamożność na świecie[Live #1] Zapis sesji pytań i odpowiedzi na żywo z 12 stycznia 2022 roku[#103] Akcje (7/10) – Jak zbudować portfel oparty o akcje?
Link do wpisu na blogu: https://inwestomat.eu/jak-zbudowac-portfel-oparty-na-akcjachPolub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/Inwestomat_eu Z tego nagrania dowiesz się: Jak na pięć sposobów zacząć budować portfel akcji.Jak z samych funduszy powoli przechodzić na inwestowanie w akcje.Dlaczego mieszanie akcji z ETF-ami nie jest samo w sobie porażką lub błędem.Jakie są największe ryzyka i błędy przy budowie portfela akcji spółek giełdowych.Czy istnieje złoty środek na budowę portfela inwestycyjnego bazującego na akcjach. Podoba się? Chcesz wesprzeć mój podcast? Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomatLink do założenia konta w XTB: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-xtbLink do założenia eKonta i eMaklera w mBanku: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-mbankLink do założenia konta w DM BOŚ: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-bossa Nota XTB: Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym podcaście są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Słuchacz podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Jan 10 2022
40 mins
[#102] W co inwestować w 2022 roku? Mój portfel na 2022 rok
Dec 27 2021
1 hr
[#101] Fundusze pasywne inPZU - konkurencja dla ETF-ów czy nic ciekawego?
[WAŻNE!] Nieco pechowo, bo na 2 dni po nagraniu podcastu, 13 grudnia PZU ogłosiło, że w styczniu '22 roku doda do oferty kolejne 7 funduszy i zmieni benchmarki dla 2 istniejących (Goldman Sachs). Nie uzupełniam podcastu o te informacje, bo musiałbym go nagrać drugi raz, ale we wpisie znajdziecie szczegóły tej zmiany. Link do wpisu na blogu: inwestomat.eu/fundusze-pasywne-inpzuPolub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/Inwestomat_eu Z tego nagrania dowiesz się: Jakie fundusze obligacyjne i akcyjne znajdziemy w ofercie inPZU.Jak duże aktywa miały pod koniec 2021 roku fundusze inPZU.Z jakimi kosztami wiąże się inwestowanie w fundusze inPZU.Co znajduje się w składzie każdego z 9 funduszy i jak radzą sobie one w porównaniu z ETF-ami na podobne aktywa.Jakie są zalety i wady tych funduszy i do kogo są one skierowane.Inwestycja w które fundusze inPZU jest warta świeczki, a których obecności w ofercie raczej nie rozumiem. Podoba się? Chcesz wesprzeć mój podcast? Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomatLink do założenia konta w XTB: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-xtbLink do założenia eKonta i eMaklera w mBanku: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-mbankLink do założenia konta w DM BOŚ: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-bossa Nota XTB: Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym podcaście są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Słuchacz podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Dec 20 2021
1 hr
[#100] Ranking spółek dywidendowych na 2022 rok. Najpewniejsze i najwyższe dywidendy
Dec 6 2021
40 mins
[#99] Akcje (6/10) – Jak wybierać spółki dywidendowe? Inwestowanie w oparciu o cashflow
Link do wpisu na blogu: https://inwestomat.eu/jak-wybierac-spolki-dywidendowePolub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/Inwestomat_eu Z tego nagrania dowiesz się: Jak w prosty i szybki sposób analizować akcje spółek dywidendowych.Jak znaleźć firmy z najdłuższą historią dywidend na GPW i NewConnect.Jak wybrać spółki, które poważnie podchodzą do polityki dywidendowej.Jak szukać nie tylko stabilności, ale i wzrostu dywidend.Na co zwracać uwagę w analizie dywidendowej.Jak złożyć portfel inwestycyjny z polskich spółek dywidendowych. Podoba się? Chcesz wesprzeć mój podcast? Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomatLink do założenia konta w XTB: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-xtbLink do założenia eKonta i eMaklera w mBanku: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-mbankLink do założenia konta w DM BOŚ: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-bossa Nota XTB: Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym podcaście są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Słuchacz podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Nov 29 2021
1 hr 15 mins
[#98] Akcje (5/10) – Jak szukać spółek z potencjałem? Inwestowanie we wzrost
Nov 22 2021
1 hr 15 mins
[#97] Akcje (4/10) – Jak znaleźć dobrą i tanią spółkę? Inwestowanie w wartość
Nov 15 2021
1 hr 15 mins
[#96] Jak nie martwić się o swoje pieniądze? Finansowe zen[#95] Akcje (3/10) – Gdzie szukać informacji o spółkach giełdowych? Najlepsze źródła
Oct 25 2021
45 mins
[#94] Drugie urodziny bloga. Statystyki, przemyślenia i pomysły na przyszłość[#93] Akcje (2/10) – Jak analizować akcje spółek? Podstawy analizy fundamentalnej
Oct 11 2021
1 hr 40 mins
[#92] Akcje (1/10) – Jak inwestować w akcje? Czy da się pokonać rynek?
Link do wpisu na blogu: https://inwestomat.eu/jak-inwestowac-w-akcjePolub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/Inwestomat_eu Z tego nagrania dowiesz się: Czego dowiesz się z całej serii o akcjach na moim blogu.Czym są akcje spółek giełdowych i po co firmy wchodzą na giełdę.Ile spółek jest notowanych w Polsce i na świecie.Czym jest hipoteza rynku efektywnego i czy da się pokonać rynek.Czego będziesz potrzebował do rozpoczęcia przygody z akcjami.Jak dowiedzieć się czy inwestowanie w akcje jest dla Ciebie. Podoba się? Chcesz wesprzeć mój podcast? Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomatLink do założenia konta w XTB: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-xtbLink do założenia eKonta i eMaklera w mBanku: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-mbankLink do założenia konta w DM BOŚ: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-bossa Nota XTB: Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym podcaście są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Słuchacz podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Oct 4 2021
1 hr 9 mins
[#91] Fundusze ETF z dźwignią. Szaleństwo czy sensowny składnik portfela?[#90] Czy warto równoważyć proporcje portfela inwestycyjnego?
Sep 13 2021
40 mins
[#89] 4 rodzaje FIRE, czyli wolność finansowa zwykła, szybka, powolna i niepełna[#88] Jak ustalić wielkość bezpiecznej części portfela inwestycyjnego?
Link do wpisu na blogu: https://inwestomat.eu/jak-ustalic-wielkosc-bezpiecznej-czesci-portfela-inwestycyjnegoPolub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/Inwestomat_eu Z tego nagrania dowiesz się: Jaka jest sugerowana minimalna wysokość bezpiecznej części portfela Polaka.W jakich warunkach będziesz potrzebował "poduszki" o większych rozmiarach.Jak na trzy sposoby podejść do budowy bezpiecznej części portfela.Dlaczego nie należy trzymać zbyt dużej poduszki finansowej.Jak ustalić wymaganą wielkość bezpiecznej części portfela inwestycyjnego. Podoba się? Chcesz wesprzeć mój podcast? Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomatLink do założenia konta w XTB: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-xtbLink do założenia eKonta i eMaklera w mBanku: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-mbankLink do założenia konta w DM BOŚ: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-bossa Nota XTB: Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym podcaście są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Słuchacz podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Aug 30 2021
55 mins
[#87] Jak zarządzać środkami na kontach maklerskich? IKE, IKZE i zwykłe maklerskie
Aug 23 2021
45 mins
[#86] Stawki podatku od dywidend z zagranicznych akcji i funduszy ETF
Link do wpisu na blogu: https://inwestomat.eu/stawki-podatku-od-dywidend-z-zagranicznych-akcji-i-funduszy-etfPolub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Inwestomat.eu/Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/Inwestomat_eu Z tego nagrania dowiesz się: Ile procent dywidendy pobiorą u źródła zagraniczne spółki i ETF-y z różnych krajów.Inwestując w które ETF-y i spółki oraz przez które konta możemy oszczędzić na podatku najwięcej.Do jakich aktywów konta IKE i IKZE opłacają się pod kątem podatkowym najbardziej.Których kombinacji podatkowych unikać, by nie zostawiać 50% dywidend urzędom podatkowym. Podoba się? Chcesz wesprzeć mój podcast? Postaw mi kawę: https://buycoffee.to/inwestomatLink do założenia konta w XTB: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-xtbLink do założenia eKonta i eMaklera w mBanku: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-mbankLink do założenia konta w DM BOŚ: https://inwestomat.eu/konto-maklerskie-bossa Nota XTB: Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym podcaście są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Słuchacz podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
Aug 16 2021
30 mins

0:00