szczekawka

Magdalena Kobus, Dorota Cegłowska

Przekazujemy wartościowe treści o życiu z psami. Tak jak lubimy najbardziej – mądrze, ale z przymrużeniem oka, przy szczekawce. read less

Windą do piekła
Feb 27 2023
Windą do piekła
Twój pies nie lubi jazdy windą? A może nie rozumiesz o co z tą windą tyle hałasu – dosłownie, bo spotykasz w niej wciąż cudze szczekające psy?  W tym odcinku opowiadamy, dlaczego dla tak wielu psów jest to wyzwaniem. Dzielimy się praktycznymi wskazówkami na temat umiejętności, które możemy ćwiczyć sami, z psami i z sąsiadami! Tak, by jeżdżenie windą stało się dla wszystkich przyjemniejsze.   To też okazja do szerszej dyskusji na temat empatii. Dlatego na www.linktr.ee/szczekawka czeka miłe ogłoszenie, które pomoże sąsiadom spojrzeć z wyrozumiałością na stres waszego psa.  Gotowe do pobrania, druku i powieszenia w windzie!   Gościnnie w odcinku wypowiadają się: Maria Milczarek, www.instagram.com/psiafizjoterapeutka, która tłumaczy co i kiedy jest korzystniejsze dla psiego ciała - winda czy schody?; oraz Daniel Graczyk z Winda Warszawa, z którym rozmawiamy m.in. o tym, jak unikać wypadków z psem w windzie. Sprzedaje też jeden prosty trik na przytrzaśniętą w windzie psią smycz – coś czego chyba wszyscy boimy się najbardziej! Pssst! Autorem naszego nowego dżingla jest Jakub Buchner (www.linktr.ee/jakubbuchner) (ᵔᴥᵔ) SZCZEKAWKA Koncepcja i realizacja: Magdalena Kobus i Dorota Cegłowska Intro: Jakub Buchner (www.linktr.ee/jakubbuchner) _ Po więcej informacji o nas i naszej działalności edukacyjnej zapraszamy na www.szczekawka.com / www.instagram.com/szczekawka Kim jesteśmy? Dorota pracuje na co dzień jako behawiorystka i trenerka oraz prowadzi dom tymczasowy dla potrzebujących psów; Magdalena zawodowo zajmuje się komunikacją, a hobbystycznie prowadzi popularne instagramowe psie konto @fisia_ofisial. I choć zajmujemy się psami w zupełnie innym zakresie, to obydwie jesteśmy po kursach zawodowych, a swoje kwalifikacje stale rozwijamy podczas kolejnych warsztatów, seminariów i konferencji. Czemu SZCZEKAWKA? Bo poznałyśmy się dzięki naszym psom, które zmagały się z podobnymi wyzwaniami – objawiającymi się nadmierną szczekliwością. Dlatego często spotykałyśmy się na spacerach z dala od zgiełku miasta, z kawką na wynos. I tak powstały nasze wspólne projekty. Dzięki nim możemy pokazywać wam jak lepiej zrozumieć swojego psa i jego potrzeby.
Jak przetrwać święta i sylwestra z psem
Dec 12 2022
Jak przetrwać święta i sylwestra z psem
Spędzacie święta i sylwestra z psem u boku? W drugim odcinku Szczekawki podpowiadamy jak zadbać o niego w trakcie przygotowań i samego świętowania.  Dzielimy się m.in. sposobami na bezpieczne ozdabianie domu; sprzedajemy jeden prosty trik na to jak sprawić by rodzina nie dokarmiała naszego psa ze stołu; rozmawiamy o tym jak sprawić by nasz pies czuł się komfortowo wśród nowych osób i ogólnego rozgardiaszu; podpowiadamy jak przyszykować bezpieczną bazę na czas sylwestrowych fajerwerków i gadamy o tym jak to w końcu jest – pocieszać czy nie pocieszać psa gdy się boi?  Spoiler alert: pocieszać! Posłuchajcie, a dowiecie się czemu.  (ᵔᴥᵔ) SZCZEKAWKA Koncepcja i realizacja: Magdalena Kobus i Dorota Cegłowska Po więcej informacji o nas i naszej działalności edukacyjnej zapraszamy na www.szczekawka.com / www.instagram.com/szczekawka _ Kim jesteśmy? Dorota pracuje na co dzień jako behawiorystka i trenerka oraz prowadzi dom tymczasowy dla potrzebujących psów; Magdalena zawodowo zajmuje się komunikacją, a hobbystycznie prowadzi popularne instagramowe psie konto @fisia_ofisial. I choć zajmujemy się psami w zupełnie innym zakresie, to obydwie jesteśmy po kursach zawodowych, a swoje kwalifikacje stale rozwijamy podczas kolejnych warsztatów, seminariów i konferencji. Czemu SZCZEKAWKA? Bo poznałyśmy się dzięki naszym psom, które zmagały się z podobnymi wyzwaniami – objawiającymi się nadmierną szczekliwością. Dlatego często spotykałyśmy się na spacerach z dala od zgiełku miasta, z kawką na wynos. I tak powstały nasze wspólne projekty. Dzięki nim możemy pokazywać wam jak lepiej zrozumieć swojego psa i jego potrzeby.
Szczekawka na kawce
Nov 27 2022
Szczekawka na kawce
Czy psy powinny chodzić z nami do kawiarni, knajp i uczestniczyć w typowo miejskich wydarzeniach? W premierowym odcinku zabieramy Szczekawkę na kawkę czyli rozmawiamy o tym jak dbać o komfort psa i innych osób, z którymi wspólnie korzystamy z przestrzeni publicznej; czemu nie warto przesadzać i przebodźcowywać naszych psów codziennymi wyjściami na kawkę; oraz rozprawiamy się z miejską legendą o przyjaźnie merdających ogonkach. Przy okazji zapraszamy na debiut Szczekawki na zimowych Kudłatych Targach (4 grudnia 2022, ul. Mysia 3 w Warszawie) oraz opowiadamy o przepięknym i przydatnym merchu – książeczkach zdrowia i kubkach kawowych – zaprojektowanym przez nas we współpracy z projektantką graficzną Kasią Łubińską. (ᵔᴥᵔ) SZCZEKAWKA Koncepcja i realizacja: Magdalena Kobus i Dorota Cegłowska Głos Szczekawki: Paula Klimek _ Po więcej informacji o nas i naszej działalności edukacyjnej zapraszamy na www.szczekawka.com / www.instagram.com/szczekawka Kim jesteśmy? Dorota pracuje na co dzień jako behawiorystka i trenerka oraz prowadzi dom tymczasowy dla potrzebujących psów; Magdalena zawodowo zajmuje się komunikacją, a hobbystycznie prowadzi popularne instagramowe psie konto @fisia_ofisial. I choć zajmujemy się psami w zupełnie innym zakresie, to obydwie jesteśmy po kursach zawodowych, a swoje kwalifikacje stale rozwijamy podczas kolejnych warsztatów, seminariów i konferencji. Czemu SZCZEKAWKA? Bo poznałyśmy się dzięki naszym psom, które zmagały się z podobnymi wyzwaniami – objawiającymi się nadmierną szczekliwością. Dlatego często spotykałyśmy się na spacerach z dala od zgiełku miasta, z kawką na wynos. I tak powstały nasze wspólne projekty. Dzięki nim możemy pokazywać wam jak lepiej zrozumieć swojego psa i jego potrzeby.