PeopleOps podcast

Jirka & Irča

Jsme Jirka a Irča. Vaši průvodci ve světe PeopleOps. Oba se už víc jak dekádu pohybujeme na technologickém trhu. Svoje roky sbírané know-how o komunikaci a podpoře lidí, chceme sdílet se všemi, kdo nechtějí narážet hlavou do zdi tam, kde už to za ně udělali jiní. Jsme tu pro všechny, kdo chtějí vědět, jak mluvit a pracovat s lidmi v IT, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. PeopleOps v kontextu, dlouhodobě, s praktickými zkušenostmi.
Protože všechno je to o lidech.
#empower #engage #tech

read less
TechnologyTechnology

Episodes

PEOPLEops #19: Honza Mayer: Prodat malou firmu velké a svůj původní tým naplno zapojit
4d ago
PEOPLEops #19: Honza Mayer: Prodat malou firmu velké a svůj původní tým naplno zapojit
DataWeps byla taková malá milá firma z Brna. Bylo jí všude plno. Na eventech pro dataře, vývojáře i e-shopisty. Honza Mayer ji hrdě reprezentoval všude, kam se vrtl. Prodej DataWepsu Heurece byl celkem logický krok - DataWeps měl super komplementární produkty k tomu, co Heureka nabízela a vlastně pořád nabízí. Co ale nebylo úplně standardní bylo, že Honza o námluvách s Heurekou svému týmu řekl v podstatě hned na začátku. A i když celý proces due diligence, merge a přípravy smluv trval skoro půl roku, tahle informace od nikoho z 50 DataWepsáků neleakla. A mě zajímalo proč a jak to. O tom, co je třeba pro to, abyste si v týmu vybudovali takovou důvěru, nebo třeba jak se dá firma prodávat i jinak, než vám radí standardní postupy a knihy, o tom všem s Honzou mluvíme. A ač to nebyl původní záměr, začali jsme celý rozhovor tím, jak z firmy na zakázkový vývoj udělat produktovou firmu. Co vše k tomu potřebujete a jak hacknout revenue runway při tomhle přerodu.Zdarma ve vašich podcastových aplikacích nabízíme ochutnávku několika témat, kterých jsme se s Honzou dotkli. Pokud vás zajímá víc, musíte jít na Forendors. Jen tam se dozvíte například jak pracovat s lidmi v týmu, abyste péči o ně nepřepálili, nebo naopak něco nezanedbali. Nebo třeba je exit kouč a jak jsou nyní lidé z DataWepsu zapojeni v Heurece. A taky v plné verzi dostanete tipy na nějaké čtení, nebo malý exkurz do historie k tzv. “Spalte mosty” pravidlu. Je toho hodně, co se do free verze nevešlo. Takže neváhejte a rozhodně si pusťte epizodu celou. Najdete ji na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové. Autoři projektu PeopleOps chtějí pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #18: Jdete na akci? Využijte eventy naplno!
Apr 9 2024
PEOPLEops #18: Jdete na akci? Využijte eventy naplno!
Eventová sezóna je v plném proudu a my se s Jirkou rozhodli vám nabídnout kus našeho know-how k tomu, jak se na akci připravit, co dělat na ni i na co nezapomenout po akci.💡Jak zjistit, kdo na event jde a proč vás to má zajímat?💡Jak to, co si oblečete, nebo vezmete s sebou ovlivní, jaké konverzace bude na akci vést?💡Podle čeho poznat, že jste akci naplno využili?To jsou jen namátkou otázky, které v rozhovoru s Jirkou řešíme. Koukáme se na každé z daných témat očima účastníka i organizátora akce. Takže, ať už se na nejbližší akci chystáte, nebo nějakou sami organizujete, věřím, že si dost aha momentů a do praxe okamžitě aplikovatelných tipů odnesete :)Tady nabízíme ochutnávku několika témat, které s Jirkou rozebíráme. Pokud vás zajímá víc, rozhodně si pusťte epizodu celou. Dozvíte se v ní třeba:Co je Pac-Man rule nebo Peacock theory a jak vám pomohou při networkování.Čím je možné nahradit rychlé networkovací hry, pokud chcete pro účastníky vaší akce zajistit hodnotuJak zajistit, aby vašeho oblíbeného speakera na konferenci interakce s vámi bavila a nebyla spíš nepříjemným obtěžováním.Plnou verzi tohoto povídání najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové. Autoři projektu #PeopleOps chtějí pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #16: Magda Pořízková: Jak na inovační procesy ve firmě
Mar 19 2024
PEOPLEops #16: Magda Pořízková: Jak na inovační procesy ve firmě
Ano, každá změna bolí. Ale organismy, které se nemění vlastně směřují ke svému zániku. A u firem to není jinak. Málo která firma se může zastavit, zakonzervovat se a rozhodnout se, že inovace, postupná zlepšení nebo transformační procesy se jí netýkají. Je téměř nemyslitelné, že byste se na zářivou firemní budoucnost připravili tím, že nebudete nic dělat jinak. Jenže jak na to, aby inovace a změny byly v týmu přijímané? Aby se děly? Aby všichni věděli, že jsou žádoucí? A jak zároveň zařídit, aby se v jejich množství nebo živelnosti neutopily ani dobré nápady, ani klíčoví lidé?O tom všem je dnešní moje povídání s Magdou Pořízkovou. Magda je People & Organizational expert. Konzultantka, která firmám pomáhá s řízením inovačních a transformačních procesů. Zvenku nastavuje (nejen HR) procesy tak, aby pomohla firmám se připravit na budoucnost. Zažila si transformace a inovační procesy i v roli manažerky, a to jak ve velkých firmách, tak i startupech.V této epizodě #PeopleOps podcastu se věnujeme tomu, co inovace jsou. Jak inovační procesy do firmy dostat. Dotkneme se i tématu lidí - jak je pro změnu nakoupit a kdy je třeba si přiznat, že se s někým na společné cestě nedohodneme. Mluvíme i o tom, jak jsou inovace spojené s kreativitou a dobře formulovanou vizí budoucnosti.Tady nabízíme ochutnávku několika témat, které s Magdou rozebíráme. Pokud vás zajímá víc, třeba příkladů z mojí nebo Magdiny praxe. Nebo jak je inovační kultura spojená s firemní kulturou, nebo agilním leadershipem. Nebo zda growth mindset poznáte už u náboru, rozhodně si pusťte epizodu celou. Najdete ji na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové. Autoři projektu #PeopleOps touží pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #15: Co si představit pod Tech Community Managerem?
Mar 12 2024
PEOPLEops #15: Co si představit pod Tech Community Managerem?
Tech Community Manager. Možná jste to označení slyšeli, ale víte, co si pod ním přesně představit? Chtěli byste tuhle práci dělat? Potřebujete se jako šéf firmy nebo vývoje rozhodnout, jestli vám ve firmě nějak takový člověk pomůže? Jste v téhle roli prvně či chvíli a rádi byste věděli, co vše byste si měli pohlídat a do jakých pastí nespadnout? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak je tenhle díl určený přesně pro vás. Role, která se v technologických firmách objevila teprve nedávno. Ale můj host s ní už má bohaté zkušenosti. Tentokráte mi na poslední chvíli za Jirku zaskočila Alžběta Vacková. A pro vás, posluchače PeopleOps, to má spoustu výhod. Betty už v pár firmách na pozici TCM (ano Tech Community Managera) byla, ale má zkušenosti i z recruitingu a people care.Rozhovor o tech komunitách, jejich vedení a rozdmýchávání. Ale i o tom, jak se v roli TCM uvést, neztratit a uspět. Díl vhodný i pro manažery a šéfy firem. Obzvlášť, pokud váháte, zda potřebujete nabírat na tech community management speciálního člověka, nebo se obejdete bez náboru. A pokud vám povídání nebude stačit, ozvěte se a probereme to společně 🙂I tentokrát doporučuji poslechnout si rozhovor celý. Pokud chcete slyšet vše, co se do free verze nevešlo, čekáme vás na Forendors. Kromě dvou hodin tohoto povídání tam najdete i  velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps.I tento díl můžete buď koupit samostatně, nebo v rámci měsíčního předplatného, které je určeno pro všechny, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #14: Andrea Hurychová: Prodat vlastní firmu a s tím předat i svou CEO roli
Feb 27 2024
PEOPLEops #14: Andrea Hurychová: Prodat vlastní firmu a s tím předat i svou CEO roli
Někdy se podnikatelem stanete z velké touhy a podnikavosti. Jindy si vlastní firmu nebo agenturu založíte tak trochu náhodou. Jakmile ale máte v týmu lidi, máte odpovědnost i za ně. Musíte se naučit s nimi pracovat a hledat, jak pro ně budete nejužitečnější. Ale co když přijde okamžik, kdy už nechcete být CEO své firmy? Začnete zkoumat, co to pro vás a váš tým může znamenat. V tomto díle PeopleOps Andrea Hurychová popisuje okamžiky, které ji vedly k prodeji její firmy. Podrobně se věnujeme tomu, co prodej firmy obnáší pro původního majitele a jeho tým.Jaké kroky je třeba udělat a jak nejlépe využít své mentory. Ale bavíme se i o tom, že samotným podpisem smlouvy podnikatelské dobrodružství nekončí.Andrea založila a vedla agenturu WeDigital po dobu 8 let, až do konce roku 2023. Od roku 2024 má agentura nového vlastníka i CEO. Andrea stále zůstává agentuře nablízku, ale postupně se stahuje ze světa influencer marketingu a strategií (video)obsahu. Začíná si tedy znovu stavět novou kariéru a novou expertizu. I o tom je náš rozhovor s Andreou! Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #13: No more stage fright! Learn to deliver your message with Mathias Durand
Feb 20 2024
PEOPLEops #13: No more stage fright! Learn to deliver your message with Mathias Durand
Jestli jste se někdy báli mluvit na veřejnosti, nebo jen s kolegy sdílet svůj názor, pak je tenhle rozhovor přímo pro vás. But get ready for English :) Mathias is not only a basketball coach but also a public speaking coach. He believes that a great presentation has a lot to do with mindset and everyday habits.So dive into our conversation to see and understand: 💡How a great presentation is connected to authenticity and personal passion!🧠 That the ultimate goal of every meaningful conversation is to make them Feel, Think or Act differently about the topic you are discussing.💙 That people will never remember word by word what you said. They will just remember how you made them feel.So listen to our talk before your next presentation, a team meeting, or a conversation about a difficult topic with your boss or board members. You will feel more confident or at least understand the role of realistic expectations that can help you increase your influence. Yes, the best part of our interview is that it is not only about stage fright and presentations but will also be helpful in every conversation and real-life situation. Communication is a part of our everyday reality, so why not get better at it? Curious about what habits and mindsets might be useful. This conversation will give you more than just clues. Enjoy listening at least as much as I enjoyed talking to Mathias. And in your next conversation, resolution or wish, be more intentional and see what it does to your life 🙂Listen to the first few minutes of our interview. If you're interested in learning more, you can find the full episode on Forendors. It can be purchased individually or as part of a monthly subscription. The episode features the know-how of  Jirka Vicherek and Irča Zatloukalová, the authors of the #PeopleOps project. The project aims to help anyone who wants to learn how to effectively communicate and work with people in IT to achieve better results. Because, at the end of the day, #ItISAllAboutPeople.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #12: Ladislav Vašek: Budování a síla komunit
Feb 13 2024
PEOPLEops #12: Ladislav Vašek: Budování a síla komunit
Pokud řešíte ve firmě tech community, tenhle díl si nemůžete nechat ujít. Láďa Vašek totiž v rozhovoru s Jirkou a Ir sdílí svoje know-how ohledně budování komunit, zejména těch technologických. Dozvíte se detaily o dvou komunitách, které Láďa spoluorganizuje: Czech Tech Executives Community a Czech Community of Community Builders. Jak vlastně fungují, jaké jsou mezi nimi rozdíly? Jak se liší nezávislé komunity od těch organizovaných firmou? Proč je klíčové si správně zvolit a dobře znát vaši cílovku? A proč se Láďovi vždy vyplatilo mít k sobě parťáka? Zároveň se podíváme na ekonomickou stránku věci, co znamená hledat partnery a co mám jako partner od podpory komunity očekávat, jak takovou podporu vytěžit. Rady a tipy na budování vlastní komunity kolem vlastního brandu, podpořené zkušenostmi nejen ze dvou zmíněných komunit, ale taky Láďových zkušeností z Kiwi.com, Wrike a současné hlavní role jako Head of BizDev & Partnerships v CzechCruchi.Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #11: Martin Poliačik: Kritické myšlení jako nástroj sebepoznání
Feb 6 2024
PEOPLEops #11: Martin Poliačik: Kritické myšlení jako nástroj sebepoznání
Pokud považujete kritické myšlení za sprosté slovo nebo téma, které se vás netýká nebo vás neoslovuje, zbystřete. Kritické myšlení je možná víc, než si myslíte. Můj host, Martin Poliačik o něm mluví jako o kultivaci vlastního přemýšlení a cizelování pohledu na svět. Mluví o něm jako o nastoji, jak se v dnešní době plné nejistot nezbláznit. Vnímá ho ale i jako předpoklad jasnosti a srozumitelnosti komunikace třeba o rolích v rámci týmu či firmy. Zkuste se vrátit k nějakému náročnému pracovnímu rozhovoru. Šlo vám v něm o tom mít pravdu, nebo dát druhé straně dobré důvody vás vyslyšet. Přemýšlíte vědomě o tom komu kdy a jaké argumenty, či důvody předložit, aby rozumněl tomu, co chcete dosáhnout? Ano i to jsou témata, která patří do definice kritického myšlení, která s Martinem probíráme. Došlo i na laskavou kritiku a její ukázku, stejně jako na jazykové hry a jejich důležitost i ve firemním  kontextu. Zkrátka a dobře podle Martina není kritické myšlení nástrojem k posuzování druhých, ale prostor se poznat a pochopit, jak nám naše vlastní myšlení pomáhá, nebo brání v dosahování toho, co potřebujeme, či po čem toužíme. A když zvládnete tenhle rozhovor na pomezí filozofie a pragmatických rad až do konce, zjistíte, jak souvisí kritické myšlení s budováním vnitřní odolnosti.Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #10: Frontendisti: Kdy potřebuje komunita svou konferenci
Jan 23 2024
PEOPLEops #10: Frontendisti: Kdy potřebuje komunita svou konferenci
Pozvání do PeopleOps přijali kluci, co vedou komunitu Frontendistů. Z našeho povídání nejen zjistíte, jak tahle tradiční komunita (na české scéně od roku 2014) funguje, ale věřím, že užitečné tipy si tu najde každý, kdo se snaží roztleskat jakékoliv uskupení lidí (nemusí jít jen o komunitu). Podobně se vám budou tipy kluků hodit, pokud přemýšlíte o pořádání vlastní konference či meetupu, nebo se chcete stát partnerem technologické komunity. How-to tipy nejen v těchto oblastech je naše povídání přímo nabité.💡Jak uděláte z bandy lidi, co je zajímá jedno téma komunitu? 💡Co je podle kluků hack pro všechny organizátory meetupu a správce komunit? 💡Kdy se vyplatí dělat komunitní konferenci a proč je timing tak podstatný? 💡A jak se vlastně aktivně řídí komunita, aby rostla a lidi v ní rostli spolu s ní?To jsou namátkou témata, která v rozhovoru s hlavami komunity řešíme. Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #9: Referrals aneb využíváte tento zdroj potenciálních kandidátů naplno?
Jan 16 2024
PEOPLEops #9: Referrals aneb využíváte tento zdroj potenciálních kandidátů naplno?
Kdo je tím prvním, na koho se obrátíte, když hledáte nové lidi do svého týmu? Pokud je vaše odpověď, moji stávající zaměstnanci a mám na to skvělý systém, protože mi zajistí skvělé kandidáty, pak tuhle hodinku našeho povídání s Jirkou využijte jako potvrzení toho, co už víte a možná pár tipů, co vás samotné možná nenapadly.Pokud ale vaše odpověď vedal kamkoliv mimo váš současný tým, nastražte uši a poslouchejte, jak vám dobrá práce s doporučeními může nejen zvednout úspěšnost hledání těch správných kandidátů, ale ještě i zvýšit loajalitu stávajících zaměstnanců. Když budete bedlivě poslouchat, určitě si odnesete i tipy na to, jak si ověřit, že vám hiring proces jako takový dobře funguje, nebo jak si vyrobit naprosto přirozený a super pravdivý lakmusový papírek hodnocení zdravosti vaší vlastní firemní kultury. Zkrátka dobrá práce s doporučeními, a to nejen ve velkých a mnohdy nákladných referral programech vám může ušetřit hodně času, peněz i nervů. Užijte si další kus mého a Jirkova know-how. Tentokrát na téma “referral”. Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #8: Krizová komunikace: Příprava výměny dlouholetých manažerů (Josef Jelínek)
Jan 9 2024
PEOPLEops #8: Krizová komunikace: Příprava výměny dlouholetých manažerů (Josef Jelínek)
I když Josefa z české tech scény neznáte, jeho zkušenost se vám může hodit. Pepa je manažer. Má velké zkušenosti z obchodních pozic a nyní vede celou českou a slovenskou pobočku Miele. A přesně v téhle pozici se dostal do situace, která nikdy není snadná. Dospěl do bodu, kdy se musel rozloučit se dvěma klíčovými lidmi z management týmu. Okořeněné to měl tím, že sám byl v Miele zhruba rok a oba kolegové, se kterými se rozhodl se rozloučit, v Miele byli dlouhé roky. A dlouhými roky myslím třeba 20 let. Navíc Pepa potřeboval, aby bylo jasné, že rozhodnutí je jeho a že jej do něj netlačí ani polské vedení regionu, ani nikdo jiný. Tenhle díl je hodně o tom, jak a proč se na podobné situace dobře připravit. Ale i o tom, že mít mentora není ostuda, někdy dokonce i nutnost. Pepa se hodně vracel i k dlouhodobé vizi. Je totiž podle něj potřeba, i proto že pomáhá autenticitě komunikace. Nebo abyste nepropadali skepsi, i když jste na cestě změny zrovna v té fázi, která je složitá a kde to vypadá, že už líp nebude. Je to opět díl plný pokory a dobrých rad, nejen pro ty, kdo vedou týmy, ale i pro všechny, kdo někdy musí komunikovat těžká rozhodnutí a chtějí kolegy a tým podpořit, ne je nepříznivými zprávami zdecimovat.Poslechněte si vybraných několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #7: Ackee – Z vývojáře manažerem
Dec 19 2023
PEOPLEops #7: Ackee – Z vývojáře manažerem
Možná patříte k těm vývojářům, kteří se chtějí stát manažery. Jenže často člověk neví kudy se vydat, nebo nač se na začátku soustředit. A pokud mluvím právě o vás, pak je tahle epizoda přesně pro vás. Příběh našeho povídání se začal psát zhruba před 5 lety v Ackee. Honza Mísař a David Bilík tehdy byli relativně čerstvými team leady. Zkrátka po letech vývojařiny začínali vést lidi. A tohle je příběh z jejich cesty. Trochu jsme vzpomínali a ještě víc se bavili o tom, co kluci aktuálně žijí. Nutno říct, že na začátku měli fakt velkou chuť být dobrými šéfy svým kolegům. Byl to základ toho, že se jimi i stali. Ale nebyla to úplně jednoduchá cesta. A rozhodně ještě není u konce. Kudy se kluci vydali, co by dneska udělali jinak? Nebo kdy na sebe poprvé v nové roli byli hrdí? A došlo i na to, kam si chodí pro inspiraci a co jim aktuálně pomáhá  a kde se inspirují. Na to všechno přijde v rozhovoru řeč. Přeju příjemný a inspirativní poslech!Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #6: Jak být dobrým Founderem, CEO a COO: Příklad z Česko.Digital
Dec 12 2023
PEOPLEops #6: Jak být dobrým Founderem, CEO a COO: Příklad z Česko.Digital
I do tohoto dílu jsem si pozvala kamarády a lidi, které má ráda a nesmírně si jich vážím. Ve studiu byli hned 3 :) Dva ze tří founderů - Eva a Jakub - a k nim, teď už to můžu říct, nový CEO Česko.Digital Yen (civilním jménem Jan Kotara). Rozhovor je hodně  o Česko.Digital. Vzpomínali jsme, ale hlavně proto, abych mohla trochu lépe vykreslit to, kam se za těch téměř 5 let fungování tahle organizace, která je pro mě synonymem expertního dobrovolnictví v ČR posunula. Protože to byl fakt kus cesty i směrem k profesionalizaci celé organizace. Což výběr Yena jako nového CEO jen stvrdil. Takže velká část našeho povídání se točila právě okolo předávání founders role na CEO. A také o předávání CEO role poprvé do rukou někomu, kdo není jedním z founderů této organizace. A ač by se to tak mohlo zdát, tenhle díl zdaleka není jen o Česko.Digital. Potravu pro mozek (neboli food for thought) v něm najdou všichni, kdo přemýšlí,- jak vést transparentní organizaci a co to vyžaduje od ředitelů,- jak definovat kdo je founder firmy (startupu) a proč to je jiné v nezisku,- co se děje, když vy a vaše organizace začínáte být synonymem, kdy začínáte být týmž, splývat,- jak může founder podporovat nového CEO, aniž by mu podsekával jeho práci a úsilí,- jak může být správní rada jakékoliv organizace užitečná, aniž by ji přímo řídila...A protože #vsechnojetoolidech, i v tomhle díle toho najdete mnohem víc. Pozorným posluchačům neuniknou inspirativní okamžiky o životních zlomech a změnách, nebo lidské pokoře. Užijte si poslech! Tenhle díl je totiž boží :)Tentokrát nabízíme delší výsek z našeho rozhovoru. Ale hodně silných myšlenek je i ve zbytku epizody. Celou ji najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #5: Lidé: Jak je roztleskat a zapojit do vaší komunikace
Nov 22 2023
PEOPLEops #5: Lidé: Jak je roztleskat a zapojit do vaší komunikace
Už jsme si udělali rychlý exkurz do úplných základů toho, jak jako firma můžete zacházet s příležitostmi (eventy) a jak postavit propozici značky. Poslední chybějící dílek do skládačky našeho 3P Frameworku PeopleOps jsou lidé (people). Tento díl je tedy opět hrubým nahlédnutím do toho, kdy a jak potřebujete zapojit své kolegy do vaší tech komunikace. V tomto díle se tedy dozvíte, kdy začít zapojovat kolegy do tech komunikace a jak na to. Zopakujete si důležitost připravené propozice. Prověříte si jak je postavená nejen pro kandidáty, ale i vaše současné kolegy. Protože v tomhle díle PeopleOps se zaměříme i na to, proč by se měli vaši tech kolegové do komunikace zapojovat. Nabídneme pohledy, co pomohou pochopit i podpořit jejich motivaci se na komunikaci podílet. Zjistíte jak na to. A to formálně i neformálně. A dotkneme se i nedotknutelného, tedy hranic, co nesmíte překročit. Dojde i na Gartner Hype cycle a jeho uplatnění v práci s lidmi při propagaci vaši technologické propozice skrze vaše kolegy.Pokud hledáte cestu kudy začít, jak to zařídit, aby s vámi tech profesionálové chtěli spolupracovat a zvýšit jim motivaci se zapojit, tohle je díl, co chcete slyšet. Takový úvod, který nasměruje vaše uvažování i první kroky. Za hodinku a půl získáte spoustu tipů, hintů a nahlédnete do oblastí, kterým se budeme v dalších dílech věnovat ještě podrobněji. Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.
PEOPLEops #4: Jak se žije seniorním vývojářům, co netouží být manažery
Nov 14 2023
PEOPLEops #4: Jak se žije seniorním vývojářům, co netouží být manažery
Riki a Aleš se kódu každý věnují víc, jak 20 let. Mají za sebou práci na projektech, které možná znáte, nebo dokonce ještě stále používáte (Centrum.cz nebo Hlídač Shopů). Tenhle rozhovor nebyl ale jen o nich. Bavili jsme se o relevantních strategiích pro všechny, kdo se ze seniorních vývojářů nechtějí stát juniorními manažery. O tom, co jiného potřebuje od svého zaměstnavatele seniorní vývojář na rozdíl od svého juniorního kolegy. Dostanete i pár tipů na dobré leadership knihy, které doporučuje Aleš, protože je sám přečetl a jsou zdrojem toho, jak přemýšlí o roli leadera. A padne i mnoho tipů pro seniorní lidi, co se chtějí do hloubky věnovat hands-on kódu místo vedení lidí. Ale zároveň tenhle rozhovor může sloužit všem, co mají v týmu seniorní lidi. Jako zdroj inspirace, co jim nabízet, co si u nich hlídat a jak jim ulehčit život. Protože se hodně bavíme o potřebách nejen Aleše a Rikiho, ale dost často kluci nemluví jen o sobě.A neodpustím si jednu click bait poznámku: I když v celém rozhovoru nepadlo ani jednou slovo AI, v posledních minutách jsme se dostali k jednomu tipu a inspiraci z porno průmyslu pro všechny seniory, kteří si třeba aktuálně hledají práci.Přeju vám, ať vás tenhle díl baví i inspiruje. Můžu vám garantovat, že při jeho poslechu vám hodně krát v mysli vytane, že #vsechnojetoolidech!Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.