Kanárci v síti

Alexandra Alvarová, Josef Holý

Saša Alvarová a Josef Holý o sociálních sítích, jejich algoritmech a manipulacích.

#50 - Babylon Blbosti
May 30 2022
#50 - Babylon Blbosti
Americký sociolog Jonathan Haidt přirovnal informační prostor k Babylónské věži a my s ním souhlasíme. Nesouhlasíme ale s Henry Kissingerem, který se snaží tlačit na Ukrajinu, aby nechala Rusku území výměnou za mír.  Tohle je ta realistická diplomacie v praxi, aneb prachy nesmrdí, jak by potvrdil Václav Klaus starší.Také došlo ke zveřejnění interních materiálů čínských komunistických zvířat, která páchají systematickou genocidu na muslimské menšině Ujghurů.  A těmto lidem slouží Ing. Miloš Zeman.Také se podíváme, co je nového ohledně Elona a Twitteru a také na na české dezinformační scéně.Kupte si naše tričko na www.neverenough.shop/kanarci a hlasujte pro nás v anketě Podcast roku na www.podcastroku.cz !Související odkazy:Editorial New York Times, ve kterém vyzvali Ukrajinu k ukončení konfliktu Odpověd KyivIndependent, ve které řekli, že mír v Evropě nebude, dokud nebude Rusko poraženoHenry Kissinger v Davosu navázal na New York Times. FujA Zelenskyj mu odpovědělKissinger je Putinův starý známý ještě z devadesátekTwitter dostal pokutu 150M za systematické zneužívání uživatelských datMuskův republikánský coming outCZ.NIC vrací dezinformační weby zpět na scénu a může za to vládaReport Českých Elfů o novinkách na dezinformačních webechXinjiang Police FilesRozhovor s Adrianem Zenzem na seznamzpravy.czEsej Jonathana Haidta o sociálních médiích jako Babylonské věžiČeho se báli tvůrci americké ústavy--- Podcast pro Vás připravují @alexalvarova a Josef Holý @holyj . Hudba a sund engineering: Psyek a deafmutedrecords.com . Twitter Spaces v úterý od 20:00 moderuje @jiribulan .Najdete nás na www.kanarci.online !
#49 - Jak se krade traktor
May 16 2022
#49 - Jak se krade traktor
Rusové si na Ukrajině nakradli traktory, ale výrobce John Deere jim je zablokoval. I tento příběh však v sobě má něco z Orwella. Elon Musk se snaží zpochybnit oficiální údaje o počtech falešných účtů a tím buďto srazit cenu, nebo z obchodu vycouvat úplně. Bývalý mluvčí bývalého prezidenta Václava Klause zase provozuje dezinformační weby a nakladatelství, které mu platí běloruská modelka. Také probereme pád kryptoměn, psychologické profily jejich příznivců, report Českých elfů o novinkách na české dezinformační scéně,  a nebo jak rusové podporovali odtržení Katalánska od Španělska.Kupte si naše tričko na www.neverenough.shop/kanarci a hlasujte pro nás v anketě Podcast roku na www.podcastroku.cz !Související odkazy:Finsko ohlásilo úmysl vstoupit do NATO, Erdogan to ale bude bokovatRusáci na Ukrajině ukradli hromady pšenice a kukuřice a také traktory za 5 miliónů dolarů, ale distributor jim je zablokovalJohn Deere a právo na opravuElon Musk by klidně vrátil Donalda Trumpa  na TwitterJak díky Elonovi narostly americké krajní pravici  počty sledujícíchElon pozastavuje odkup TwitteruJak krachla algoritmická stabilní měna TerraPenzijní fond Fidelity a spoření na důchod v kryptuBlokace dezinfo webů přestává mít původní efektPetr Hájek, Protiproud a běloruská modelkaAktuální report Českých elfů o dezinformacích    Jak chtěli rusové osamostatnit Katalánsko     Temná tetráda, aneb psychologie kryptoměn a trolů--- Podcast pro Vás připravují @alexalvarova a Josef Holý @holyj . Hudba a sund engineering: Psyek a deafmutedrecords.com . Twitter Spaces v úterý od 20:00 moderuje @jiribulan .Najdete nás na www.kanarci.online !
#45 - Uprchlíci 2.0
Mar 22 2022
#45 - Uprchlíci 2.0
Milióny lidí proudí do Evropy a to se Putlerovi hodí, protože má bohaté zkušenosti s jejich nasazením v informační válce. Okamura se sice drží zpátky a divoce maže svoje proruské příspěvky na Facebooku, ale 5. kolona nespí a přes CNN Prima News se cpe do veřejného prostoru. Rusové nahazují botnety a vlastní fact-checking stránky, vytvářejí deep-fake videa, na kterých Zelenský ohlašuje kapitulaci, a také vyvíjejí vlastní notebook, který je samozřejmě naprosto k smíchu. A jaká je v tom všem role Číny?Užitečné odkazy:Okamura maže svoje facebookové příspěvky oslavující PutinaJak poláci vyhnali italského extrémistu Salviniho z hranic Polska a UkrajinyProruský "vojenský analytik" Martin Koller na ČRoVčasné varování Českých elfů Analýza Sinopsis rusko-čínské smlouvy o spolupráciAnalýza ruských botnetů cílích na BRICS od Carla MilleraRusko vytvořilo svojí vlastní fact-checking stránkuHistoricky první použití Deep Fakes ve válečném konfliktu (původní video na YT zde) Rusko vyvíjí vlastní notebook, který velmi pobavil ruského youtuberaRuská propagandistická dětská píseň Putin pořádá meetingy pro 200.000 lidíSláva Ukrajině!🇺🇦——Podcast pro Vás připravují Saša Alvarová (@alexalvarova) a Josef Holý (@holyj). Hudba a sound engineering: Psyek a deafmutedrecords.comTwitter Spaces v úterý od 20:00 moderuje @jiribulan .Najdete nás na www.kanarci.online !