Psycho-logiczne rozmowy

Melerowicz i Barańska

Oboje jesteśmy psychologami oraz psychoterapeutami a ten podcast nagrywamy dla osób, które interesują się prywatnie i zawodowo, psychoterapią oraz zagadnieniami psychologicznymi.

Kasia Bilnik-Barańska - psycholog, psychoterapeuta, trener, coach.
Daniel Melerowicz - psycholog, psychoterapeuta, trener, coach, wykładowca.

Pracujemy w Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach, gdzie prowadzimy psychoterapię indywidualną oraz terapię partnerską. Z parami pracujemy w układzie dwa na dwa i prowadzimy ją razem.

Często rozmawiamy o naszej pracy, związanej z zagadnieniami psychologicznymi, dzielimy się swoimi doświadczeniami terapeutycznymi, a w ośrodku uczestniczymy w zespołowych superwizjach.

Nasze rozmowy uświadomiły nam, że istnieje mnóstwo nieporozumień związanych z psychoterapią, dlatego chcielibyśmy przybliżyć słuchaczom obszar związany ze zdrowiem psychicznym, psychologią, terapią, rozwojem osobistym itp.

Chcemy poruszać tematy dotyczące dobrostanu psychicznego i funkcjonowania ludzkiej psychiki, wyjaśniać różne terminy związane z terapią, rozwiewać mity na jej temat, ale również mówić o tym, czym naszym zdaniem jest dobra pomoc psychologiczna, a co nią nie jest i na co zwracać uwagę.

Podcast ten kierujemy także do profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, pracujących z innymi ludźmi, również do osób które myślą o zawodzie psychoterapeuty, przybliżając blaski i cienie tej profesji. Chcemy polecać ciekawą literaturę, zwracać uwagę na dobre szkolenia, przybliżać i omawiać różne nurty w terapii.

Jako że pracujemy z parami, chcielibyśmy również dużo mówić o relacjach międzyludzkich, o tym dlaczego jedni ludzie potrafią się ze sobą porozumieć a inni nie, jak budować dobre związki i w jaki sposób się ze sobą efektywnie komunikować. read less

# 4 - Odcinek szkoleniowy - paranoidalne zaburzenie osobowości
Nov 16 2022
# 4 - Odcinek szkoleniowy - paranoidalne zaburzenie osobowości
W najnowszym wydaniu odcinka specjalnego „Psycho-logicznych rozmów”, przedstawimy charakterystykę osobowości paranoidalnej.Opowiemy jakie są cechy tego typu osobowości i jak ją rozpoznać.Zastanowimy się na co terapeuta powinien zwrócić szczególną uwagę w pracy z pacjentem paranoicznym.Przeanalizujemy studium przypadku i przedstawimy przykładowy sposób pracy terapeutycznej.Pomimo, że temat poważny, jak to zwykle u nas bywa, nie zabraknie elementów humorystycznych.Przypominamy, że dostęp do odcinków szkoleniowych mają jedynie nasi Patroni, dlatego jeżeli zainteresował cię temat tego odcinka, zostań naszym Patronem. Będzie nam bardzo miło!Cały odcinek jest dostępny dla patronów podcastu. Zostań patronem - wejdź na: https://patronite.pl/psycho-logiczne-rozmowyJeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące poruszanych tematów skontaktuj się z nami: e-mail: kontakt@strukturalab.plO psychoterapii możecie również przeczytać na naszym blogu: https://www.strukturalab.pl/tematy/publikacje/Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/strukturalaboratoriumpsychoterapii/Instagramie: https://www.instagram.com/strukturalab/Autorzy podcastu:Kasia Bilnik-Barańska: https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-bilnik-baranska/psycholog-psychoterapeuta/katowicedr Daniel Melerowicz: https://www.strukturalab.pl/daniel-melerowicz-psycholog-psychoterapeuta/Wszystkie przykłady zaczerpnięte z pracy terapeutycznej zostały zmodyfikowane w celu zachowania pełnej poufności.
# 3 - Odcinek szkoleniowy - zaburzenie osobowości borderline
Sep 12 2022
# 3 - Odcinek szkoleniowy - zaburzenie osobowości borderline
Najnowszy odcinek szkoleniowy już dostępny! Zgodnie z obietnicą opowiemy w nim o zaburzeniach osobowości z pogranicza czyli osobowości borderline.Z odcinka dowiesz się o tym, jaka jest charakterystyka tego rodzaju zaburzeń, jakie są kryteria diagnostyczne i czym różni się zaburzenie osobowości borderline od organizacji osobowości borderline.Opowiemy również jaką rolę w terapii tego typu struktury osobowości pełni przeniesienie i przeciwprzeniesienie oraz jakie są przyczyny powstawania tego zaburzenia. Nie zabraknie również opisów przypadku oraz scenek.Przypominamy, że dostęp do odcinków szkoleniowych mają jedynie nasi Patroni, dlatego jeżeli zainteresował cię temat tego odcinka, zostań naszym Patronem. Będzie nam bardzo miło!Cały odcinek jest dostępny dla patronów podcastu. Zostań patronem - wejdź na: https://patronite.pl/psycho-logiczne-rozmowyJeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące poruszanych tematów skontaktuj się z nami: e-mail: kontakt@strukturalab.plO psychoterapii możecie również przeczytać na naszym blogu: https://www.strukturalab.pl/tematy/publikacje/Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/strukturalaboratoriumpsychoterapii/Instagramie: https://www.instagram.com/strukturalab/Autorzy podcastu:Kasia Bilnik-Barańska: https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-bilnik-baranska/psycholog-psychoterapeuta/katowicedr Daniel Melerowicz: https://www.strukturalab.pl/daniel-melerowicz-psycholog-psychoterapeuta/Wszystkie przykłady zaczerpnięte z pracy terapeutycznej zostały zmodyfikowane w celu zachowania pełnej poufności.
# 1 - Odcinek szkoleniowy - zniekształcenia poznawcze w depresji.
May 9 2022
# 1 - Odcinek szkoleniowy - zniekształcenia poznawcze w depresji.
„Psycho-logiczne rozmowy” zapraszają do wysłuchania pierwszego odcinka z serii podcastów szkoleniowych pt. „Zniekształcenia poznawcze w depresji.”Przyjrzymy się w nim modelowi poznawczemu Becka, rozłożymy na czynniki pierwsze dziesięć błędów w myśleniu, odegramy terapeutyczne scenki i podamy przykład dialogu sokratejskiego. Możecie się zatem spodziewać zarówno teorii, jak i praktyki, oraz odrobiny wesołych przerywników, bo tego nawet w tej poważniejszej wersji podcastu, zupełnie wyeliminować nie potrafimy ;-) Zapraszamy do słuchania!Cały odcinek jest dostępny dla patronów podcastu. Zostań patronem - wejdź na: https://patronite.pl/psycho-logiczne-rozmowyJeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące poruszanych tematów skontaktuj się z nami: e-mail: kontakt@strukturalab.plMateriały o których rozmawiamy w odcinku dostępne są dla patronów:- Dialog Sokratejski - kolejne kroki.- 10 depresyjnych zniekształceń poznawczych.O psychoterapii możecie również przeczytać na naszym blogu: https://www.strukturalab.pl/tematy/publikacje/Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/strukturalaboratoriumpsychoterapii/Instagramie: https://www.instagram.com/strukturalab/Autorzy podcastu:Kasia Bilnik-Barańska: https://www.strukturalab.pl/katarzyna-bilnik-baranska-psycholog-psychoterapeuta-psychoterapia-par-i-malzenstw/dr Daniel Melerowicz: https://www.strukturalab.pl/daniel-melerowicz-psycholog-psychoterapeuta/Wszystkie przykłady zaczerpnięte z pracy terapeutycznej zostały zmodyfikowane w celu zachowania pełnej poufności.