Експлікація. Війна, Україна, світ.

Teteva & Тетева

Експлікація – про все і ні про що. Про війну в Україні. І міжнародну обстановку. read less
Society & CultureSociety & Culture

Episodes

150: напад РФ на НАТО навесні 2025, частина перша
Jan 15 2024
150: напад РФ на НАТО навесні 2025, частина перша
Згідно з секретним документом Бундесверу, РФ може вторгнутися на територію НАТО у травні 2025 року. Тому передуватимуть гібридні атаки, пише Bild із посиланням на документ, який описує ймовірний сценарій атаки. Як зазначає видання, дії обох описуються місяць за місяцем, а кульмінацією є "розміщення сотень тисяч солдатів НАТО і неминучий початок війни влітку 2025 року". Так, сценарій Бундесверу "Оборона Альянсу 2025" стартує в лютому 2024 року. У Бундесвері очікують кібератаки та інші форми гібридної війни переважно у країнах Балтії, а також зіткнення, які Росія може використати як привід для початку масштабних навчань на своїй території і в Білорусі, пише видання. "У той момент, коли США можуть залишитися без лідера протягом кількох тижнів після виборів, Росія за підтримки Білорусі повторює на території НАТО вторгнення 2014 року в Україну. У травні 2025 року НАТО ухвалює рішення про заходи стримування, у "день Х" НАТО перекидає на східний фланг 300 тисяч військових, зокрема 30 тисяч солдатів Бундесверу", - пише Bild.
149: Залужний в The Economist про контрнаступ і лінію Суровікіна.
Nov 2 2023
149: Залужний в The Economist про контрнаступ і лінію Суровікіна.
"Спочатку я подумав, що з нашими командирами щось не так, тому змінив деяких з них. Тоді я подумав, що, можливо, наші солдати не придатні за призначенням, тому перевів солдатів у деякі бригади", – каже генерал Залужний. Коли ці зміни не допомогли, командир наказав своїм підлеглим відкопати книгу, яку він колись бачив, будучи студентом військової академії в Україні. Його назва була «Прорив укріплених ліній оборони». Вона була опублікована в 1941 році радянським генерал-майором П. С. Смирновим, який аналізував битви Першої світової війни. «І не встиг я пройти навіть половину шляху, як зрозумів, що ми знаходимося саме там, де ми знаходимося, тому що, як і тоді, рівень нашого технологічного розвитку сьогодні ввів у ступор і нас, і наших ворогів». Залужний в The Economist про контрнаступ і лінію Суровікіна. Чому суцільне мінування лінії Суровікіна стало сюрпризом і фактично зупинило контрнаступ. Чому Буданов ще не пʼє каву в Криму, може тому, що даних про масштаби мінування не було в його звітах? Чи міг Буданов не помітити рекордне в історії мінування
141: Полк Каліновського в Бєларусі. Кінець режиму? Kastuś Kalinoŭski Regiment.
Jun 18 2023
141: Полк Каліновського в Бєларусі. Кінець режиму? Kastuś Kalinoŭski Regiment.
Як може розгортатися ситуація у випадку, якщо бєларуси з бойовим досвідом з'являться на півдні Бєларусі. Два можливих сценарії реакції Кремля. Наприклад, Кремль робить вигляд, що нічого не сталося. І тоді Полк Каліновського розгортає свою діяльність в Бєларусі. Це озброєні і досвідчені люди. Або ж… Населення Бєларусі, як ми знаємо, не настільки жорстко зомбоване пропагандою. І взагалі, дуже сильно ментально відрізняється від так званих “росіян”. Полк Каліновського може розпочати виключно з диверсійної діяльності. Наприклад з підриву ключових залізничних мостів. А їх не так багато. В такому разі Кремль не зможе перекинути необхідні військові зʼєднання на допомогу Лукашенку. В залежності від того, як піде справа, реальним сценарієм є, наприклад, похід на Мінськ. Або створення такої загрози. Щоб спонукати Лукашенка і Кремль до певних дій. Інший сценарій походить від розуміння наслідків першого сценарію. As of March 2022, it was reported that more than a thousand Belarusians have applied to join the unit. According to its own statements, the battalion is not incorporated into the International Legion of Territorial Defense of Ukraine in order to preserve greater autonomy. Belarusian volunteers in the International Legion are organised in the Pahonia Regiment. The unit is named after the Polish-Belarusian national hero Kastus Kalinowski, who was a leader of the January Uprising in 1863 against the Russian Empire in Belarus.