PODCAST

Motion Kiosk

Piotr Ciereszyński

Motion Kiosk to podcast gdzie rozmawiamy o szerokopojętej branży motion design, o jej aspektach artystycznych i biznesowych. Gospodarzem jest Piotr Ciereszyński - animator, ilustrator i digital nomad z ponad pięcioletnim doświadczeniem jako freelancer. Misją tego podcastu jest wzmocnienie społeczności twórców motion design i animatorów. Zwiększenie ich świadomości na rynku pracy oraz rozwinięcie ich możliwości w samorealizacji.

Wojciech Wawrzak - Prawa autorskie jako droga do prawidłowych relacji z klientami
Nov 30 2021
Wojciech Wawrzak - Prawa autorskie jako droga do prawidłowych relacji z klientami
Wojciech Wawrzak jestem radcą prawnym, twórcą bloga www.PraKreacja.pl i  prawnikiem kreatywnych, ponieważ pracuję na co dzień właśnie z tą branżą. Pomaga przedsiębiorcom, twórcom, freelancerom, sklepom internetowym, startupom oraz innym przedstawicielom branży kreatywnej, internetowej i e-commerce. Zabierając się do tego epizodu myślałem, że powinienem porozmawiać konkretnie o zagadnieniach prawnych, ale podczas przygotowań zrozumiałem, że lepiej porozmawiać o tym dlaczego warto wogóle poważnie mysleć o prawach autorskich. Kiedy to zrozumiemy, ze znacznie większym zaciekawieniem i skupieniem zabierzemy się za osobisty rozwój w tym temacie.Poniżej zamieszczę kilka linków z bloga PraKreacja, od których sam zaczynałem. Są to świetnie opisane artykuły, które pozwolą wam na spokojnie wgryźć się w temat i co najważniejsze go zrozumieć.Umowa dla grafika – jak uniknąć problemów z klientem?Prawo autorskie w pracy grafikaJak rozliczać się z podatków w pracy grafika?Przeniesienie praw autorskich vs licencja – czym to się różni?Zeznanie roczne freelancera, czyli jak wypełnić PITA TUTAJ jest cały zbiór tematów, z którymi warto byście się zapoznali :) Przyjemnej lektury :)Wsparcie podcastu Motion Kiosk:Patreon (dla cyklicznych wpłat) - www.patreon.com/MotionKioskTipeo (dla pojedynczych wpłat) - www.tipeo.pl/MotionKioskSupport the show (
Sławek Wydra, Rafał Blecharz i Dawid Gaweł - Najdroższy animowany teledysk w Polsce. czyli kulisy powstania klipu Ekipy - "Na zajawce".
Aug 21 2021
Sławek Wydra, Rafał Blecharz i Dawid Gaweł - Najdroższy animowany teledysk w Polsce. czyli kulisy powstania klipu Ekipy - "Na zajawce".
Teledysk Ekipy pt. "Na zajawce" był chyba najdroższą polską produkcją tego typu. Pierwsz animowany teledysk w Polsce na tak wysokim poziomie, rzeszą ludzi tworzących ten klip i oczywiście z ogromnym budżetem. Po pół roku ciężkiej pracy ujrzał światło dzienne ten teledysk i zaczął zbierać ogromne brawa od każdego kto go oglądał.W dzisiejszym epizodzie Sławek Wydra, Rafał Blacharz oraz Dawid Gaweł opowiedza o kulisach powstawania tej animacji z perspektywy osób kreatywnych zatrudnionych przy projekcie.Poniżej info o projekcie:Producent: Pigeon Pictures Producenci: Mateusz Kowalczyk, Błażej PieczonkaProducent wykonawczy: Pigeon Studio Reżyser: Rafał BlecharzII reżyser: Sławek WydraKierownik Produkcji: Dawid Gaweł PM: Dawid Gaweł, Kasia Kucaj, Lena ŚlósarczykScenariusz: Rafał Blecharz, Sławek WydraArt Direction: Sławek Wydra, Rafał Blecharz, Paweł StarzAnimatic: Rafał Blecharz, Sławek Wydra, Wojtek Siejak, Sara Marinoni (Szymocha), Gosia Jeniec, Paweł StarzColorscript: Sławek Wydra, Darina Lapkovskaya, Marta Szudyga, Gosia JeniecConcept art: Sebastian Komorowski, Sławek Wydra, Gosia Jeniec, Sara Marinoni (Szymocha), Beata Krzywdzińska, Krzysztof NowakDizajn postaci: Monika Szewczyk, Marta Szudyga, Sławek WydraIlustracje - tła: Bartłomiej Różycki, Sebastian Komorowski, Ada Głowacka, Dagmara Darsicka, Dominika Kwiatkowska, Monika Szewczyk, Sławek Wydra, Gosia Jeniec, Maciej Perkowski, Aleksandra Bylica, Irena Korol, Ludmiła Kaczmarek, Marek TamowiczAnimacja 2D: Karol Szczepankiewicz, Igor Woźnicki, Sabina Kipa, Alicja Grotuz, Maria Kulpa, Julia Hazuka, Dudek Pulit, Agata Patoła, Sara Marinoni (Szymocha), Katarzyna Radecka, Wojtek Siejak, Rafał Blecharz, Karolina Kajetanowicz, Agata Perszutów, Michał Kowalczyk, Julia Marchowska, Krzysztof Dublański, Piotr Ciereszyński :) , Jakub Baniak, Bogusz Żelech, Viacheslav Nazarenko, Radek Kleber2D Animation Supervisor: Rafał Blecharz, Wojtek Siejak, Sara Marinoni (Szymocha)Modelowanie 3D: Sławek WydraAnimacja 3D: Sławek Wydra, Wojtek Siejak, Maciej Miszkiel3D Animation Supervisor: Sławek Wydra, Wojtek SiejakFX animation: Adrian Fijałek, Sergey Saavvin, Simona Cala, Kacper Zamarło, Jakub Baniak, Wiktoria K, Ekaterina SolominaCompositing: Sławek Wydra, Sara Marinoni (Szymocha), Wojtek Siejak, Rafał BlecharzSFX: Robert OstiakWsparcie podcastu Motion Kiosk:Patreon - www.patreon.com/MotionKioskTipeo - www.tipeo.pl/MotionKioskSupport the show (
Piotr Kardas - dokąd zmierza polska animacja,  jak się miewają nowe polskie filmy animowane oraz Festiwal animacji O!pla.
Aug 4 2021
Piotr Kardas - dokąd zmierza polska animacja, jak się miewają nowe polskie filmy animowane oraz Festiwal animacji O!pla.
Piotr Kardas to pomysłodawca i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, Rising of Lusitania - AnimaDoc Film Festival w Liverpool’u, a także projektów: Animation Across Borders i O!PLA FOCUS ON POLAND (O!PLA ACROSS THE BORDERS). Inicjator i dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT w Yogyakarcie, Koordynator polskiej edycji StopTrik International Film Festival. Kurator i juror na festiwalach filmowych (Białoruś, Brazylia, Chorwacja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowenia, Włochy). Stale współpracuje z festiwalami i instytucjami kultury na cały świecie.Studiował filmoznawstwo i nowe media w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego.Wspomniane w epizodzie:animacja "Polka"Projekt Justy (Justyna Margielewska)KreskówkastWspomniane osoby:Marcin GiżyckiWitold GierszDaniel SzczechuraJerzy KuciaRobert SowaKacper ZamarłoJacek RokoszMarcin PodolecHieronim NeumannPaulina WyrtPaweł PrewenckiMiłosz MargańskiKazimierz UrbańskiRobert TurłoJoanna PolakAga JarząbAleksander CabanLeszek GałyszZbigniew CzaplaEwa SobolewskaMarek SerafińskiRoman FrajczykIrena HussarJulia OrlikAndrzej OrzechowskiMarcel Wojtków (dzięki za wsparcie ;))Więcej o Piotrze Kardasie znajdziecie pod tymi linkami:www.instagram.com/oplafestwww.polskaanimacja.plwww.facebook.com/oplafestWsparcie podcastu Motion Kiosk:Patreon - www.patreon.com/MotionKioskTipeo - www.tipeo.pl/MotionKioskSupport the show (
Rafał Droździk - Ile w 3D motion designie jest sztuki, oraz czy warto, i jak zadbać o organizację rozwoju swoich umiejętności i marki?
Jun 30 2021
Rafał Droździk - Ile w 3D motion designie jest sztuki, oraz czy warto, i jak zadbać o organizację rozwoju swoich umiejętności i marki?
Rafał to świetny 3D motion designer z niesamowitym podejściem do swojego rozwoju. Aktualnie pracuje w studio Kizny Visuals i studiuje na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na kierunku Media Kreatywne.Nawet po naszej rozmowie sporządził notatki, którymi chciał się z Wami podzielić. Osobiście uważam, że są to swietne przemyślenia, nad którymi warto byscie się zastanowili:"Nigdy nie porównuj siebie do ludzi z Internetu. Każdy ma dwie persony, tą którą chcę pokazać i tą którą chce ukryć. Nie pracuj dla like'ów i trendów. Obserujący, a zainteresowani twoją pracą to dwie różne publiczności.""Komercyjna praca i projekty są tylko dla pieniędzy, nie dla spełnienia i przelania na ekran Twojego wewnętrznego artyzmu. Ktoś wynajmuje Cię, żeby użyć Twojej estetyki i Twoich umiejętności do wykonania wizji klienta. Przy takich projektach musisz współpracować, bo to nie jest tylko Twój projekt tylko projekt Twój i twojego klienta.""Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, skup się na sobie i swoim szczęściu. Praca zawsze będzie i zawsze się znajdzie jeśli jesteś wystarczająco dobry. Skoro też pracujesz komercyjnie, to znaczy że jesteś już wystarczająco dobry, bo ktoś zaufał Tobie i Twoim umiejętnościom i będzie potrzebować Cię w przyszłości jeśli przekładasz te umiejętności na konkretny efekt.""Nigdy nie łącz relacji osobistych z biznesowymi.""Nie potrzebujesz pozwolenia aby nauczyć się nowej rzeczy, albo zrobić swój wymarzony własny projekt po godzinach. "Pozwolenie" definiuje to, że chcesz zrobić rzecz dla kogoś a nie dla siebie. Dlatego czekasz aż ktoś ci pozwoli ją zrobić.""Praca kreatywna powinna być kreatywna. Nie rób rzeczy na autopilocie, projekt za projektem - to najszybsza droga do wypalenia. Umysł da się łatwo przeciążyć, daj mu przestrzeń."A co Wy sądzicie o tych przemyśleniach? Pogadajmy o tym na Facebooku!Występ Rafała na SWPS: www.youtu.be/L-emlvbPiAAWspomniane w epizodzie:Gary VaynerchukChris Do (The Futur)Platige ImageJuice.TendrilMan versus machineAsh Torpgmunk.comkitbash3d.comVitaly BulgarovWojtek FusPeter Tarkaksiążka "Potęga teraźniejszości" - Eckhard TolleFocus Worksheet (The Futur)film "Sound of Metal" - osobiście polecam bo już obejrzałem :) Więcej o Rafale znajdziecie pod tymi linkami:www.droikcg.combehance.net/droikinstagram.com/droikcglinkedin.com/in/rafałC-droździk-0b383916atwitter.com/droik_pinterest.com/droikcgdribbble.com/droikWsparcie podcastu Motion Kiosk:Patreon - Support the show (
Grzegorz Wacławek - Czym jest produkcja animacji, skąd brać pieniądze na produkcje oraz jakie wsparcie otrzymuje twórca od firmy producenckiej.
Mar 16 2021
Grzegorz Wacławek - Czym jest produkcja animacji, skąd brać pieniądze na produkcje oraz jakie wsparcie otrzymuje twórca od firmy producenckiej.
Grzegorz Wacławek jest producentem i reżyserem filmów animowanych oraz twórcą technologii SMODO. Ukończył animację w łódzkiej PWSFTviT oraz grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował filmem „Poza starością”. Ponadto pracował u boku dwóch oscarowych producentów – Hugh Welchmana oraz Garetha Unwina. Hugh Welchman ukształtował jego drogę jako producenta kreatywnego, przez co w 2013 roku założył swoje studio animacji Animoon.Wspomniane w epizodzie:Tomek Pilarski - www.instagram.com/tomasz.pilarski.animationPaństwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie - www.plsp.smocza.edu.plDorota Kobiela - pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Kobiela"Loving Vincent" - www.imdb.com/title/tt3262342"Chłopi" - www.filmweb.pl/film/Ch%C5%82opi-2022-857962"Piotruś i Wilk" - www.filmweb.pl/film/Piotru%C5%9B+i+Wilk-2006-269897"Mały listonosz" - www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82y+listonosz-2011-632376"The King Speech" - www.imdb.com/title/tt1504320Polski Instytut Sztuki Filmowej - www.pisf.plAgnieszka Odorowicz -www.imdb.com/name/nm3757135Малышарики - www.youtube.com/channel/UCn8CnDy4-uzkxXzXPSzQZ0A"Szmery w sercu" - www.animoon.pl/projekty/szmery-w-sercu"Dziewczyna z lassem" - www.animoon.pl/projekty/dziewczyna-z-lassemWojtek Wawszczyk - pl.wikipedia.org/wiki/Wojtek_WawszczykSPPA | Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji - www.sppa.euEwelina Gordziejuk - www.filmweb.pl/person/Ewelina+Gordziejuk-1045159Krzystof Ostrowski - pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Ostrowski_(artysta)"Jak zostałem superłotrem" - linkMartyna Koleniec - www.vimeo.com/mkoleniec"Acid rain" - linkTroche więcej o Grzegorzu znajdziecie pod tymi linkami:IMDb - www.imdb.com/name/nm4667220Film Polski - www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11116149Polish Shorts - www.polishshorts.pl/pl/rezyser/1473/grzegorz_waclawekGilidia Producentów - www.ildiaproducentow.pl/workers/grzegorz-waclawekInstagram - www.instagram.com/animoonstudioWsparcie podcastu Motion Kiosk:Patreon - Support the show (