MP-216: Czego liderzy mogą nauczyć się od jazzmanów?

Menedżer Plus

Aug 28 2023 • 54 mins

Możliwe, że już wiesz... A jeśli nie, to dowiesz się w tym momencie o mnie czegoś nowego: jedną z moich pasji jest muzyka – konkretnie jazz. Jestem aktywnym muzykiem jazzowym. Gram na saksofonie. Środowisko muzyków, koncerty, warsztaty to ciekawe miejsce do obserwacji... I właśnie w takie klimaty chciałby Cię zabrać przy okazji kolejnego odcinak podcastu Menedżer Plus.

Jam session jest jedną z moich ulubionych form muzykowania. Jeśli nigdy nie obiło Ci się o uszy, krótko: to spontaniczne granie muzyków. Skład występujących ciągle się zmienia, artyści wchodzą na scenę i po kilku chwilach robią miejsce dla kolejnego muzyka. Jakby tego było mało, sam utwór też wybierany jest zwykle na chwilę przed wykonem. Jeśli go znasz, możesz wejść na scenę i dołączyć do muzykujących.

To właśnie jam session będzie moim punktem wyjścia do rozważań – bo właściwie czego liderzy mogą nauczyć się od jazzmanów?

Na przykładzie procesu jammowania pokażę Ci, jak proces funkcjonowania zespołów jazzowych można przełożyć na pracę zespołów w biznesie.

Zapraszam Cię bardzo, bardzo gorąco na mój solowy odcinek.

---

Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠Artlist.io⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Julian Hartwell – Doubleshot

---

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!